Najbolje sportiste Subotice izabrali dosadašnji dobitnici ovog priznanja
Izbor najboljih sportista i sportskih kolektiva Subotice tradicionalna je akcija koju organizuju „Subotičke novine“, Sportski savez Subotice i grad Subotica. O najboljima do sada je odlučivao devetočlani žiri sastavljen od predstavnika lokalne samouprave, Sportskog saveza i sportskih novinara, a od ove godine to je povereno Komisiji za izbor najboljih sportista i sportskih kolektiva Subotice, koju čine dosadašnji dobitnici ovog prestižnog priznanja.
Član Gradskog veća zadužen za sport i omladinu, Nemanja Simović, izjavio je juče, uoči zasedanja Komisije, da je promena u odnosu na izbore unazad nekoliko godina to što će nadalje ovaj izbor biti transparentniji i otvoreniji, a odluke objektivnije i realnije.
– Naša želja je bila da najbolje sportiste i sportske kolektive Subotice ne bira ni lokalna samouprava, ni Sporski savez, ni ‘Subotičke novine’, već da ih biraju upravo oni koji su nosioci ovih priznanja u proteklom periodu –istakao je Nemanja Simović.
Zoran Ivanović, nekadašnji veoma uspešni gimnastičar, koji je bio najbolji sportista Subotice 1971. godine, kaže da za njega učešće u radu komisije za izbor najboljih sportista i sportskih kolektiva predstavlja veliku čast.
– Dato nam je pravo da odlučujemo o sportistima koji su na nivou grada, Pokrajine i Republike osvajali najveća priznanja. Bilo je lako da se opredelimo ko je bio najbolji. Svaki sportista će svoju reč dati za onog koji je marljivo radio i ko je najviše doprineo afirmaciji ovog grada – rekao je Ivanović.
O izboru najboljih sportista i sportskih kolektiva Subotice za 2016. godinu odlučivala je četrnaestočlana komisija, na sastanku održanom u utorak, 13. decembra 2016. godine, u Plavoj sali Gradske kuće.
Članovi komisije bili su: Sreten Damnjanović (rvanje, 1968. i 1969.); Zoran Ivanović (gimnastika, 1971.); Laslo Ubori (atletika, 1972.); Dragan Vujković (boks, 1973. i 1974.); Zoran Kalinić (stoni tenis, 1979, 1980, 1982, 1983, 1986. i 1987.); Senad Rizvanović (rvanje, 1989. i 1992.); Zoran Olajić (odbojka, 1991.); Livija Abraham (atletika, 1993.); Mile Radaković (rvanje, 1995.); Roža Pisar (kuglanje, 1998.); Sanela Nović (kuglanje, 2001.); Dijana Šefčić (atletika, 2006.); Čaba Nađ (dizanje tegova, 2010.) i Gabor Kasa (biciklizam, 2012.)
Lista nagrađenih:
Seniori:
1. Davor Štefanek - rvanje
2. Martin Mačković - veslanje
3. Ervin Rožnjik - dizanje tegova
4. Dijana Šefčić - atletika
5. Vanja Bačić - boks
6. Dejan Otašević - karate
7. Bojana Kljajić - mačevanje
8. Veselin Jelić - rukomet
9. Aleksandra Cvetićanin - odbojka
10. Tihomir Zakić - jedrenje
Juniori:
1. Tamaš Kajdoči - dizanje tegova
2. Jovana Ilić - atletika
3. Novak Savić - plivanje
4. Juhas Kristian - tenis
5. Andrej Barna - plivanje
6. Alen Kujundžić - kuglanje
7. Leona Rogić - klizanje
8. Nebojša Keljanović - kik boks
9. Kristijan Tači - rvanje
10. Ana Miković - veslanje
Pioniri:
1. Miona Petra Knežević - mačevanje
2. Barbara Batinić - odbojka
3. Viktor Haško - dizanje tegova
4. Mark Perčić - biciklizam
5. Antal Prćić - rvanje
6. Erceg Lejla - gimnastika
7. Jovana Vukas - atletika
8. Filip Kulić - gimnastika
9. Aleksandar Čokić - stoni tenis
10. Tibor Olah - džudo
Sportski kolektivi:
1. Rvački klub Spartak
2. Klub dizača tegova Spartak
3. ŽFK Spartak
Jubileji:
• Jedriličarski klub Palić - 120 godina jedriličarstva
• Džudo klub Spartak -50 godina
• Parastreličarski klub Veteran - 10 godina postojanja
Posebna priznanja:
• Stipan Vert - za dugogodišnji rad u klubu i za velike uspehe kluba dizača tegova Spartak
• Duško Dražić (predsednik RK Spartak Vojput) - za nesebičan doprinos u razvoju rukometnog sporta i za velike zasluge za uspeh RK Spartak Vojput
• Luka Andrašić (STK Spartak) - prvak Srbije i Vojvodine osoba sa invaliditetom
• pionirska ekipa Žok Spartak - treće mesto u Srbiji
• Tenis klub Spartak (pioniri) - najbolji u Srbiji
• Vaterpolo klub Spartak Prozivka - za plasman u 1B ligu
• Radule Radulović – medalje sa Prventva Balkana i Prvenstva Srbije u atletici u konkurenciji veterana.
Svečanost povodom proglašeja najboljih sportista i sportski kolektiva Subotice održaće se 22. decembra u Velikoj skupštinskoj sali Gradske kuće, sa početkom od 18 časova.
.