Dodeljena priznanja najboljim sportistima Subotice
Najbolji sportisti Subotice za 2017. godinu su Davor Štefanek u konkurenciji seniora, Tamaš Kajdoči među juniorima i Filip Mandović, u konkurenciji pionira. Najbolji sportski klub je Rvački klub Spartak, na drugom mestu je ŽFK Spartak, a na trećem Rukometni klub Spartak Vojput.
Tradicionalan svečana dodela održana je u prepunoj Velikoj većnici Gradske kuće. Izbor najboljih sportista Subotice dodeljuje se od 1961. godine, u zajedničkoj saradnji Grada Subotice, Sportskog saveza Subotice i „Novih Subotičkih novina”. Najbolje u 2017. godini izabrao je žiri sastavljen od ranijih osvajača ovog prestižnog priznanja.
Obraćajući se prisutnima, član Gradskog veća zadužen za sport i omladinu Nemanja Simović je čestitao svim nagrađenim sportistima i podsetio na podršku koju lokalna samouprava, na čelu sa gradonačelnikom Bogdanom Labanom, pruža sportistima i sportskim klubovima u smislu stvaranja što boljih uslova za treniranje i nesmetano funkcionisanje.
U poslednje vreme, sve se više radi i na poboljšanju infrastrukture, pa je pored već često spominjanih reflektora na Gradskom stadionu sada red došao i na rekonstrukciju, odnosno promenu atletske staze na Gradskom stadionu, istako je Nemanja Simović, i dodao da je u toku obnavljanje sportskih terena na Paliću koji su već presvučeni novim betonom.
Sportistima i svim prisutnima obratila se i zamenica gradonačelnika, Timea Horvat, koja je takođe čestitala svima uspešnu sportsku godinu.
Spisak dobitnika:
PIONIRI
- Filip Mandović - tenis
- Nina Šabić - gimnastika
- Viktor Haško - dizanje tegova
- Aleksandar Čokić - stoni tenis
- Oliver Sabo Rac – tenis
- Adrijan Feldeždi - rvanje
- Maksim Puškar - atletika
- Nikolina Perčić – biciklizam
- Miona Petra Knežević – mačevanje
- Romeo Juđak - gimnastika
JUNIORI
- Tamaš Kajdoči - dizanje tegova
- Leona Rogić - umetničko klizanje
- Sebastijan Nađ – rvanje
- Barbara Batinić - odbojka
- Katarina Jović – odbojka
- Kristijan Juhas – tenis
- Nora Bognar - Sportsko penjanje
- Janko Ivetić – rvanje
- Kristina Boja – jedrenje
- Jovana Vukas - atletika
SENIORI
- Davor Štefanek – rvanje
- Aleksandar Maksimović - rvanje
- Martin Mačković – veslanje
- Andrej Barna – plivanje
- Ervin Rožnjik - dizanje tegova
- Dijana Šefčić – atletika
- Jovana Đurić – plivanje
- Vladimir Abadžić – rukomet 2.
- Marko Kljajić – mačevanje
- Branislav Mukić - konjički sport
KLUBOVI
- Rvački klub Spartak
- ŽFK Spartak
- Rukometni klub Spartak Vojput
POSEBNA PRIZNANjA
- Stipan Vert - 55 godina u subotičkom sportu. Trener KDT Spartak i reprezentacije Srbije
- Luka Andrašić - Prvak Evrope za osobe za osobe sa invaliditetom sa reprezentacijom Srbije
- Nikola Kalinić - Osvojio Ligu Evrope sa košarkaškim klubom Fenerbahče
- Nenad Pavković - Vlasnik dva svetska rekorda u ronjenju
- Ištvan Horvat -tri titule državnog prvaka streličarstvu u 2017. (3D, Fild i parastreličarstvo)
- AK Spartak – sekcija veterana - osvojili veliki broj medalja na Međunarodnim veteranskim takmičenjima
- Damir Petković - trener 7 reprezentativki u raznim selekcijama